Close

13.12.2016

Využíváte také sílu GIFŮ na síti?

Hýbající se obrázky nedávaly spát lidem od doby vynálezu kinematografie. Vlastně se takzvanými gify vracíme nazpátek k vynálezu Fantaskopu z roku 1832, za nějž vděčíme Josephu Plateauovi. Jeho vynález simuloval pohyb sekvencemi samostatných obrázků, které se rozhýbaly pohybem kotouče. A odtud to byl už jen krůček k němým filmům, které se staly senzací.

V době digitálního věku je gif jednodušše hitem. Kdo jej použije, přitáhne k sobě pozornost. Gify denně sdílí nespočet uživatelů internetu, kteří baví sebe, kamarády, neznámé lidi a soutěží s nimi. Ať to jsou veselá zvířátka, výstřižky ze známých filmů, trapasy lidí z celého světa nebo kousky vystihující náladu či emoci. Lid to prostě baví. Stejně jako v minulosti.

Gif je snadný nástroj, který se správně zvoleným textem udělá za nízkou výrobní cenu mnoho radosti.

Jak na něj? Není to až tak náročné, jak by se mohlo zdát. Zkušený grafik si se smyčkou obrázků poradí za pár hodin na http://makeagif.com/ nebo si sáhne pro už hotový do databanky gifů na giphy.com. Důležité je mít jasno, co chcete gifem vyjádřit, případně způsobit za poprask☺. Gif otevírá možnosti pro větší UPOUTÁNÍ POZORNOSTI na váš výrobek či službu. 

Skvěle využila gif pro propagaci značka sýrů Président. Firma vytvořila smyčku z fotografií, na nichž měli lidé za úkol zachytit tři situace / kde měli lidé za úkol stihnout vyfotit tři sekvence, kde se na stole s jídlem objeví pažitková varianta. Tento gif velmi dobře posloužil ke sdílení příspěvku a zapojil tak do hry mnohem více soutěžících. Svůj účel splnil dokonale. 

My jsme pro našeho klienta tvořili gif za jednoduchým účelem propagace zvěřiny. (Nazvali jsme jej: Chyťte si svého divočáka). Nechali jsme jednoduše ve smyččce běhat divoké prase na fotografii z lesa a přikreslili obrys, ve kterém ho měli fanoušci zachytit. Příspěvek zaujal, upoutal pozornost, a ač lidé nemuseli, sdíleli jej sami od sebe.

Tak co? Už se vám rodí v hlavě nápad, jak byste gif využili ve své propagaci?

Jestli ne, nevěšte hlavu a ozvěte se nám. Zvládneme to od počátečního nápadu až po samotnou realizaci a slibujeme, že se navíc ještě společně zasmějeme.