Close

3.8.2016

Není fotka jako fotka

Fotka prodává
S dobou se mění i rčení. Místo obalu prodává fotka. A dost zásadně. Každý z nás si dopředu hledá informace na internetu, ať se jedná o nové boty, krmení pro psa, dovolenou, služby hotelu či restaurační menu. Klikáme a hltáme vlastnosti výrobků, ceny, dostupnosti, doporučení a recenze. Je to už naší samozřejmostí, žijeme internetem. Když vyrážíme na oběd i na večeři, podíváme se na nabídku restaurace dopředu na jejích webových stránkách nebo facebooku. Dopředu. Neplýtváme časem, víme, co můžeme očekávat, jsme připraveni a těšíme se. Je to jednodušší, rychlejší a samozřejmé.

Nechte je sbíhat sliny
Už předem. Pokud hosté chtějí vědět, na čem si pochutnají, dejte jim to. Poskytněte jim foodshoty, u kterých budou slintat jako dogy. Bez servítek řečeno. Takové fotky potřebují správné světlo, úhel, čistotu a čas. Čas na vyfocení. Nejhorší je na sítích narazit na pokus nějakého zaměstnance, který v dobrém úmyslu a rychlosti vyfotí jídlo a postne hrozivou fotku na facebookový profil. Opačným neduhem je pro změnu fotka z databanky, která je realitě na hony vzdálená. A rozhodně to není výjimka. Ten, kdo si vymazlí stránky a sdílí na facebooku či instagramu pěkné a reálné fotky, je prostě in, mluví se o něm a přitahuje k sobě pozornost. Sklízí digitální úspěch, který se přenáší do úspěchu reálného.

Profesionální fotografie je základ
Pokud máte střevo fotografa, vyšetřete si ten čas a udělejte pěkné fotky jídel a interiéru. Opravdu se to vyplatí, protože v dnešní době je to samozřejmost.  A není to jen pro celkovou prezentaci podniku na vašich webových stránkách. Použijete je na internetové portály, reklamu na facebooku, instagramu, na dárkové poukazy, inzerci, nabídky pro firmy i personál bude rád za vzorové vizuály v kuchyni.  A to nejpříjemnější na závěr je, že až se zhrozíte nad špatně vyfoceným jídlem vašeho hosta na internetu či v recenzi, můžete pak vytáhnout fotografii svoji a poslat ji do toho virtuálního světa.